Як розмістити Trados Studio на невеликому екрані

Розмістіть Trados Studio на ноутбуку так, щоб працювати
було зручно

Працювати з текстом бажано на двох моніторах. Дослідження показують, що другий монітор збільшує продуктивність у середньому на 25-30 %.

Зручно перекладати або редагувати на комп’ютері з двома моніторами: на один «кидаєш» CAT-програму, на другий словники та референс — краса. Але як бути, якщо не тільки другого монітора немає, але й той єдиний, що є, — маленький? Це звична ситуація для перекладача, особливо фрилансера.

Класичний розмір екрана ноутбука — 15 дюймів. Якщо він менший, працювати на ньому стає геть незручно, а якщо більший, ноутбук виявляється заважким і занадто «ненажерливим»: його батареї вистачає всього на кілька годин роботи.

Розгляньмо роботу в Trados Studio та з’ясуймо, завдяки чому можна збільшити робочу область і як сховати непотрібні елементи інтерфейсу, які займають забагато місця.

«Непідготовлена» Trados Studio на екрані 15-дюймового монітора виглядає приблизно так:

2019-10-26_19-33-08

Як бачимо, робоча область займає лише близько третини екрана. На ній помістилося всього сім сегментів. Ніде «розгулятися»: забагато місця займають інші елементи.

Даймо їй більше місця. Спочатку приховаймо стрічку, натиснувши CTRL+F1:

2019-10-26_19-35-48

Стрічка сховалася, і стало просторіше: на робочій області помістилися вже 10 сегментів. За необхідності відобразити стрічку можна тією самою комбінацією клавіш — CTRL+F1.

Тепер згорнімо панель керування проектом зліва. Для цього потрібно натиснути стрілочку в правому верхньому кутку цієї області:

2019-10-26_19-39-01

Панель звузилася, але залишилася функціональною. Написи на ній перетворилися на піктограми. Тепер робоча область займає більшу частину екрана, а кількість відображуваних на ній сегментів збільшилася до 12. Двома простими командами ми збільшили її майже вдвічі.

Є ще радикальніший спосіб збільшити розмір робочої області (ні, жертвувати розміром шрифту ми не будемо). Потрібно натиснути клавішу F11:

2019-10-26_19-42-04

Trados Studio переходить в особливий режим, у якому відображається, власне, лише робоча область. Усе інше — вікно пам’яті перекладів, термбази, конкордансу, стрічка та навіть панель завдань Windows — ховається.

Оскільки в цьому режимі видно тільки текст і не видно допоміжні елементи, у ньому зручно редагувати, робити фінальну самоперевірку перед здаванням роботи, коли ніщо не має відволікати від тексту.

Вимикається цей режим тією самою клавішею F11.

-->

Інші статті

UA--Спасибо!

Мы получили ваше резюме.

Как только мы его изучим, мы свяжемся с вами.

Дякуємо!

Ми отримали ваше повідомлення.

Ми відповімо вам, як тільки прочитаємо його.


Якщо повідомлення надіслано у робочий час,
ми зазвичай відповідаємо протягом години.

Дякуємо!


Ви успішно підписалися!

Повідомлення

+ Вкласти файл
UA-

Мы внимательно изучим ваше резюме
и свяжемся с вами в ближайшее время